رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز:

بزرگراه خلیج فارس پروژه ای ماندگار برای ارزش بخشی به ورودی شرقی شیراز است

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: پروژه بزرگراه خلیج فارس در ارزش بخشی به ورودی شرقی کلانشهر شیراز تاثیرگذار خواهد بود.

به منظور بررسی روند اجرای پروژه های عمرانی شهرداری شیراز، دکتر نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز به همراه تنی چند از اعضای شورای شهر، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز و دیگر مدیران شهرداری از پروژه بزرگراه خلیج فارس بازدید و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت اجرایی این پروژه شهری قرار گرفتند.
نواب قائدی در حاشیه بازدید از پروژه بزرگراه خلیج فارس با تصریح بر اینکه ورودی های شهر نقش مهمی در برجسته ساختن تصویر شهر ایفا می کنند، گفت: بزرگراه خلیج فارس یکی از پروژه های در دست اجراست که در ارزش بخشی به ورودی شرقی کلانشهر شیراز تاثیرگذار خواهد بود.
وی گفت: باید تلاش کرد تا مبادی ورودی شهر تصویری خوشایند از شهر در ذهن مسافران و گردشگران ایجاد نمایند.
قائدی با اذعان به اینکه تلاش اعضای شورای شهر شیراز بر این است که پروژه های عمرانی در راستای اهداف شورای پنجم در سطح شهر اجرایی شوند، افزود: اصلاح ورودیهای شهر و تکمیل رینگ پیرامونی آن، از جمله ی این اهداف است.
این عضو شورای شهر با اشاره به نامناسب بودن ورودی شرقی شیراز، بیان داشت: اگرچه سالیان قبل شاهد عملیات روکش آسفالت در این معبر مهم و پرتردد بودیم، اما به دلیل زیرسازی نامناسب، باز شاهد نشستهای گسترده و موضعی در سطح معبر بودیم.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با اشاره به استفاده از رویه بتنی R.C.C در اجرای پروژه بزرگراه خلیج فارس، گفت: طرح روسازی با این روش کاری زیربنایی و اساسی است که در احداث بزرگراه خلیج فارس از این روش استفاده می شود.
نواب قائدی با اشاره به اینکه در فاز اول این پروژه حدود2/2 کیلومتر از بزرگراه در قسمت کندرو اجرا شده است، گفت: در حال حاضر نیز عملیات احداث تندرو به طول 2 کیلومتر در حال اجرا است.
وی افزایش عمر روسازی، کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، کاهش هزینه های اجرا، کاهش خرابی های روسازی راه بر اثر بارهای اعمال شده، تسهیل در تردد وسائط نقلیه، آرامش خاطر شهروندان و ساماندهی و زیباسازی ورودی شرقی شیراز را از جمله مزایای اجرای این پروژه برشمرد و افزود: 14 و نیم متر عرض تند رو، 12 متر عرض کندرو، 3 متر عرض رفوژ، 2 متر عرض مسیر دوچرخه سواری و 21 متر عرض حریم سبز این پروژه است.
 ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
منبع : معاونت فنی و عمرانی
تعداد بازدیدها : ۱۱۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
sss

تماس با ما :
 
      تلفن : 071-32338878,32351544
پست الکترونیک : omrani@shiraz.ir
آدرس : شیراز - ﺍﻧﺘﻬﺎﻱ ﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﺭﻭﺩﻛﻲ
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز