استقرار واحد حفاری در معاونت فنی و عمرانی/دستورالعمل کندوپوش معابر ارائه می شود

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز اعلام کرد که واحد حفاری به این معاونت منتقل شده است تا روند اجرا و نظارت بر حفاری‌های عمرانی سایر دستگاه‌های اجرایی ساماندهی بهتری شود.

مهندس اسماعیل صالحی در دیدار با نمایندگان دستگاه های مهم خدمات رسان شهری شیراز، با بیان اینکه برای منسجم‌تر شدن وضعیت نظارت بر حفاری و ترمیم معابر، طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: با توجه به استقرار اداره‌های راهسازی و آسفالت، دفتر فنی و دیگر عوامل موثر در این معاونت، انتقال واحد حفاری به معاونت فنی و عمرانی می‌تواند نظارت بر حفاری و ترمیم معابر را منسجم‌تر کند.
وی با اشاره به اینکه بیشتر حفاری‌ها توسط سایر دستگاه‌های خدمات رسان انجام می‌شود، گفت: دستورالعمل جدید کندوپوش در راستای بهبود خدمات رسانی ارائه می شود.
صالحی با بیان اینکه انجام عملیات حفاری در نقاط مختلف شهر برای ایجاد و توسعه امکانات زیربنایی آب و برق و مخابرات و ... اجتناب ناپذیر است گفت: با وجودیکه این اقدامات عمرانی یک ضرورت محسوب می‌شود، اما اگر نظارت کافی قبل، حین اجرا و بعد از اجرا انجام نشود، کار به سامان نرسیده و به شکل مطلوبی انجام نمی شود.
اسماعیل صالحی با تصریح اینکه شهرداری در واقع وکیل مدافع مردم در راستای حفظ زیبایی، ایمنی و پاکیزگی شهر است، گفت: نباید هیچ یک از شهروندان را به واسطه اهمال و کوتاهی در اجرای طرح‌های عمرانی، و ترمیم نادرست و نازیبای خرابی‌های ناشی از این اقدامات، با مخاطره مالی و جانی مواجه کنیم.
او همچنین بر لزوم یکپارچه سازی مرمت حفاری ها در شهر تاکید و لازمه ی این مهم را داشتن برنامه ریزی و هماهنگی بین دستگاهی دانست و گفت: باید تمام پیمانکاران این بخش دارای مهارت و دانش کافی باشند و اگر نیاز به آموزش وجود دارد، دوره‌های آموزشی برگزار شود.
مهندس صالحی با تصریح اینکه به هیچ عنوان حاضر به پذیرش پیمانکاران فاقد صلاحیت در بخش حفاری، ترمیم و آسفالت معابر نیست، گفت: باید از اعمال نظر و رویکردهای سلیقه‌ای در این موضوع خودداری کرد و براساس شیوه‌نامه‌ های صحیح اقدامات را دنبال کرد.
معاون شهردار شیراز گفت: شیراز به دلیل داشتن آثار تاریخی و باستانی، دارا بودن شهروندانی میهمان نواز و برخورداری از آب و هوایی منحصر بفرد، همواره پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است، لذا علاوه بر شهروندان، باید شهری زیبا را هم در منظر گردشگران داشته باشیم.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز لزوم هماهنگی برای کنترل مسائل در حریم و خارج از محدوده ی شهر را یادآور شد و گفت: باید هماهنگی مناسبی بین شهرداری و دستگاه‌های خدمت رسان ایجاد شود تا کار مسیر مطلوبی داشته باشد.
وی با اشاره به لزوم همراهی و همکاری مطلوبتر در موضوع پروژه های بزرگ عمرانی شهر، تاکید کرد که شهرداری نسبت به تعهداتش در قبال همه دستگاه‌ها پایبند است، گفت: تلاشمان کاهش مشکلات ناشی از اجرای طرح‌های عمرانی برای مردم و شهروندان است.
مهندس اسماعیل صالحی با یادآوری اینکه دستورالعمل به روز حفاری آماده و ابلاغ می‌شود، گفت: این دستورالعمل با توجه به قوانین، مصوبات و آئین نامه‌های بالادستی، تهیه، تدوین، نهایی و ابلاغ می‌شود.۱۳۹۸/۱۱/۰۶
منبع : معاونت فنی و عمرانی
تعداد بازدیدها : ۱۱۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
sss

تماس با ما :
 
      تلفن : 071-32338878,32351544
پست الکترونیک : omrani@shiraz.ir
آدرس : شیراز - ﺍﻧﺘﻬﺎﻱ ﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﺭﻭﺩﻛﻲ
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز