افتتاح و بهره برداری از ۳پروژه بزرگ شهری، بزودی

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز از افتتاح و بهره برداری ۳پروژه بزرگ شهری در آینده ی نزدیک خبر داد.

دکتر نواب قائدی در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی شهرداری شیراز که به اتفاق مهندس صالحی معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز انجام شد، با اشاره به تقاطع غیرهمسطح استاد محمد بهمن بیگی، گفت: این پروژه مقرر شده بود که در هفته شیراز به بهره برداری برسد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، برای حفظ سلامتی مردم تصمیم به تعطیلی این پروژه و دیگر پروژه های شهرداری شیراز گرفتیم که این امر باعث تاخیر در افتتاح این پروژه شد.
قائدی ادامه داد: باتوجه به اینکه پروژه تقاطع غیرهمسطح استاد بهمن بیگی در ورودی شهر شیراز قرار دارد، طبیعتا نا تمام ماندن عملیات عمرانی آن نیز مشکلاتی را در ساعاتی از روز خصوصا روزهای تعطیل برای شهروندان بوجود می آورد که ضرورت داشت عملیات اجرایی این پروژه با رعایت پروتکل های بهداشتی مجددا از سر گرفته شود.
وی افزود: با تلاش شبانه روزی همکارانمان در حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری و پیمانکار مربوطه، فاز نخست این تقاطع یعنی مسیر ورودی از سمت بوشهر به شهر شیراز (روگذر) و روگذر چپگرد این تقاطع به سمت بزرگراه مهندسین (مهدیه) آماده بهره برداری است.
قائدی یادآور شد: همچنین مراحل اجرایی زیرگذر این پروژه نیز در حال انجام است و با توجه به اینکه تعداد زیادی از شمعهای این پروژه اجرا شده است پیش بینی می شود این فاز از پروژه نیز تا پایان شهریور ماه به بهره برداری برسد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک در بازدید از پروژه بزرگراه مهندسین نیز گفت: این پروژه که در تکمیل و امتداد پروژه تقاطع شهید رودکی در حال احداث است، مراحل اجرایی خوبی را طی کرده است و در حال حاضر همکاران ما در شهرداری در حال تکمیل روشنایی و تکمیل کندروها و زیرگذر دوربرگردان این پروژه هستند.
قائدی در ادامه با اشاره به اهمیت پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی، اظهار داشت: پروژه های تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی، بزرگراه مهندسین و تقاطع غیرهمسطح استاد بهمن بیگی سه پروژه خوب عمرانی شهرداری شیراز می باشند که در راستای تکمیل رینگ پیرامونی شهر در دست اجرا هستند و با تکمیل این سه پروژه، بلوار امیرکبیر از وجود خودروهای عبوری و سنگین نجات یافته و شاهد تسهیل ترافیک در این بلوار خواهیم بود.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه پروژه تقاطع شهید رودکی مکمل دو پروژه بزگراه مهندسین و تقاطع استاد محمد بهمن بیگی است، مصمم هستیم این پروژه نیز که مراحل اجرایی پایانی خود را طی می کند، همزمان با دو پروژه تقاطع غیرهمسطح استاد بهمن بیگی و بزرگراه مهندسین افتتاح و تقدیم شهروندان فهیم شیرازی شود.
نواب قائدی همچنین در بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح دکتر خدادوست گفت: این پروژه مشتمل بر یک دستگاه پل روگذر 8 دهانه ای و دارای دو باند رفت و برگشت است که افزایش ضریب ایمنی تردد و کاهش زمان سفر در تقاطع، افزایش روانی ترافیک از بلوار باهنرجنوبی به شهرکهای فرهنگیان، بهاران، فررزانگان و برعکس، کاهش ترافیک ورودی و خروجی شهرک فرهنگیان و باهنر جنوبی و حذف دور برگردانهای کمربندی در این محدوده، از جمله اهداف اجرای آن است.
گفتنی است در این بازدید خانم دکتر دهقانی دیگر عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا و مهندس نعمت اللهی رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری و دیگر مدیران شهرداری نیز حضور داشتند.
 ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
منبع : معاونت فنی و عمرانی
تعداد بازدیدها : ۷۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
sss

تماس با ما :
 
      تلفن : 071-32338878,32351544
پست الکترونیک : omrani@shiraz.ir
آدرس : شیراز - ﺍﻧﺘﻬﺎﻱ ﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﺭﻭﺩﻛﻲ
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز