معاون فنی و عمرانی شهرداری خبر داد:

بزودی، بهره برداری از رینگ جدید بزرگراهی در جنوب غرب شیراز

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز از بهره برداری پروژه های بزرگ عمرانی در آینده نزدیک خبر داد.

مهندس اسماعیل صالحی با اشاره به وقفه ی ناخواسته در اجرای پروژه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا که از اواخر سال گذشته همه گیر شد، گفت: طی روزهای آینده پروژه های تکمیل کننده رینگ جدید ترافیک در جنوب غرب شیراز به بهره برداری می رسد.
وی افزود: تقاطع سه سطحی استاد بهمن بیگی، بزرگراه مهندسین(مهدیه) و تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی این رینگ جدید را زیر بار ترافیک می برد.
معاون شهردار شیراز به ابعاد منحصر به فرد این پروژه ی کلان اشاره کرد و ادامه داد: سطح اول تقاطع سه سطحی بهمن بیگی در ورودی شهر از طرف دشت ارژن با بیش از یک کیلومتر پلسازی هدایت ترافیک را در بلوار امیرکبیر به سمت شمال و بزرگراه جدید مهندسین به سمت غرب تقسیم می کند.
وی افزود: بزرگراه مهندسین با 55 متر عرض و دوهزار و 200 متر طول و دارا بودن دوربرگردان غیرهمسطح، به صورت ایمن ترافیک را به سمت تقاطع چندسطحی شهید رودکی هدایت می کند؛ و این تقاطع ترافیک را به سمت شرق، شمال و غرب تقسیم میکند.
صالحی با بیان اینکه این طرح، ترافیک خودورهای عبوری و سنگین را از بلوار امیرکبیر کاهش می دهد خاطرنشان کرد: برای احداث این طرح های بزرگراهی و پلسازی رقم قابل توجهی در تملک و اجرا و جابجایی تاسیسات متعدد شهری هزینه شده است.
معاون عمرانی شهرداری شیراز تصریح کرد: جابجایی تاسیسات گاز، آب، فاضلاب، برق، فیبرنوری و تملک املاک مورد مسیر زمان بر بوده و هزینه های مالی متعددی را به خود اختصاص می دهد.
وی اظهار داشت: امیدوارم این پروژه ها که حاصل تلاش شبانه روزی همکارانم در شهرداری شیراز و پیمانکاران و مشاوران توانمند است، مبارک تمامی همشهریان و همه ی کسانی باشد که شیراز را دوست دارند.
 ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
منبع : معاونت فنی و عمرانی
تعداد بازدیدها : ۷۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
sss

تماس با ما :
 
      تلفن : 071-32338878,32351544
پست الکترونیک : omrani@shiraz.ir
آدرس : شیراز - ﺍﻧﺘﻬﺎﻱ ﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﺭﻭﺩﻛﻲ
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز