شهردار شیراز خبرداد:

جلو بودن برنامه زمانی برخی پروژه های در حال احداث با تلاش شبانه‌روزی/ کلنگ‌زنی پروژه اولویت‌دار در دستور کار

شهردار شیراز با بیان اینکه برخی از پروژه‌ها مانند تقاطع مدافعان سلامت از برنامه زمان‌بندی یکسال عقب بودند، گفت: با تلاش شبانه‌روزی و سه شیفت کار کردن در بازه ۶ماه اندازه یکسال کار شده است و از برنامه زمان‌بندی جلوتر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، سید احسان اصنافی درباره وضعیت پروژه‌های عمرانی در صحن علنی شورای شهر شیراز گفت: برخی از پروژه‌های عمرانی بصورت نیمه کاره رها شده بود و برخی مشکل طراحی داشت و تلاش شده که پروژه‌ها سامان یابد تا در اجرا کمتر مشکل داشته باشیم. 

 او درباره تقاطع مدافعان سلامت در بلوار احمد بن موسی گفت: برخی از پروژه‌ها مانند تقاطع مدافعان سلامت از برنامه زمان‌بندی یکسال عقب بودند، اما با تلاش شبانه‌روزی و سه شیفت کار کردن در بازه ۶ماه اندازه یکسال کار شده است و از برنامه زمان‌بندی جلوتر است.

شهردار شیراز با بیان اینکه تمام تلاش‌ها این است تا آخر ۱۴۰۱ جمع‌بندی در مورد پروژه‌های صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: یکی از  اقدامات در حوزه خط دو مترو است که با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا همکاری صورت گرفته است و حجم کار در خط۲ مترو ۴برابر شده است.

شهردار شیراز  تصریح کرد: برای بهره‌برداری یک لاین از خط ۲مترو، ۸ماه از برنامه زمان‌بندی جلوتر هستیم و قرار بوده تا در پایان سال ۱۴۰۲ یک لاین به بهره‌برداری برسد که با این مجموعه اقدامات و تأمین منابع مالی بتوانیم در سال ۱۴۰۱به بهره‌برداری برسد.

اصنافی با بیان اینکه کلنگ‌زنی پروژه اولویت‌دار در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: شورای ترافیک استان در تاریخ ۲۴اسفند ماه ۱۴۰۰ مجوز برخی از پروژه های بزرگ مقایس را صادر کرده است و با توجه به اینکه که فرمانداری شروع عملیات اجرایی را در آستانه نوروز  متوقف کرده، کلنگ‌زنی برخی پروژه‌ها به بعد از نوروز موکل شده بود.

او تصریح کرد: طی روزهای آینده عملیات اجرایی دوربرگردان نیایش-چمران شروع می‌شود.

 شهردار شیراز درباره تقاطع جام جم  نیز که قبلاً کلنگ‌زنی شده بود و عملیات اجرایی آن به از اصلاح طرح گفت: طبق آخرین پیگیری‌هایی که داشتم، مشاور طرح هنوز نقشه‌های سازه را ارائه نکرده و تا پایان هفته اگر نقشه‌های سازه ارائه شود، نقش‌های شمع‌ها را پیگیری می‌کنیم.

اصنافی درباره تقاطع آفرینش نیز بیان داشت: نقشه‌ها نیاز به اصلاح دارد و در صورت تایید شورای ترافیک وارد کار عملیاتی می‌شود.۱۴۰۱/۰۱/۲۲
منبع : معاونت فنی و عمرانی
بازدید ها : ۳۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

      تلفن :  
پست الکترونیک : omrani@shiraz.ir
آدرس : شیراز - ساختمان جدید شهرداری شیراز .حدفاصل پل امام علی و پل سلمان فارسی ،طبقه 5 ضلع غربی
 

بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز